szpa logo web hatter nelkul

Új szakmák, új iskolatípusok és több ösztöndíj jövő évtől a szakképzésben

Számos szakma megszűnt és újak is bekerültek a jegyzékbe a szakképzési törvény változásakor.

Például új a hulladékkezelő munkatárs és megszűnik a buszvezető szakma. Sok esetben változott a megnevezés: pincér helyett pincér-vendégtéri szakembereket képeznek majd, és gépjármű mechatronikai technikus szereli ezentúl az autókat. Az új törvény szerint már csak 174 szakmai képesítést lehet megszerezni, kizárólag iskolai rendszerű képzésben. Iskolán kívüli oktatásban csak rész-szakképesítés szerezhető majd meg. Felnőttképzést folytató intézmény jövő év végéig indíthat hatályos OKJ szabályozás szerinti képzést. Az iskolai oktatás keretében 2020 szeptemberétől már az új szabályok lépnek érvénybe. Új iskolatípusokat és új ösztöndíj-rendszert is bevezetnek. Utóbbiban a jelenleginél kedvezőbb anyagi juttatást kapnak majd a diákok - tájékoztatott Mayer Judit, szakképzési vezető, a Somogy Megyei Kereskedelmi és Iparkamara munkatársa.

2019.12.02.

ELÉRHETŐSÉG

SZÖVETSÉG A POLGÁROKÉRT ALAPÍTVÁNY

CÍMÜNK
  7400 Kaposvár, Petőfi tér 4.

TELEFONSZÁMUNK:
  06/82 511-703
E-MAIL CÍMÜNK:
soma@t-online.hu

ÜGYFÉLFOGADÁS

Hétfőtől Péntekig   9:00- 12:00

FACEBOOK OLDALUNK

SZÖVETSÉG A POLGÁROKÉRT ALAPÍTVÁNY © 2019 Minden jog fenntartva!

TÁMOGATÓINK

Please publish modules in offcanvas position.